Wernisaż wystawy „HEROsi WOLNOŚCI”

12 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy do Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu na wernisaż wystawy „HEROsi WOLNOŚCI”.

„HEROsi WOLNOŚCI” to projekt, który powstał we współpracy Towarzystwa Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. W ramach projektu została przygotowana wystawy na temat Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przy użyciu klocków lego. Ekspozycja składać się będzie z trzech makiet zbudowanych z klocków lego, przedstawiających wydarzenia, które miały miejsce w 1918/1919 roku w powiecie gnieźnieńskim:

– makieta koszar 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich znajdującego się na ul. Wrzesińskiej

– makieta Starego Ratusza w Gnieźnie ze sceną przejęcia go z rąk pruskich

– makieta Restauracji Andrzeja Perlickiego (wraz z otoczeniem) na kłeckim rynku –  miejsce wyboru Edmunda Rogalskiego na dowódcę kłeckiej kompanii

Makiety zostały wykonane podczas warsztatów w Kłecku i Gnieźnie, które prowadził Bartosz Borowiak. Uczestnikami warsztatów będą dzieci oraz młodzież w wieku 10 -16 lat. Dodatkową atrakcją wystawy będzie krótkometrażowy film animowany, który powstał na potrzeby ekspozycji.

Projekt współfinansowany ze środków  Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Skip to content