V Slam Poetycki im. Franciszka Rabelais, koncert: Piernikowski

V Slam Poetycki im. Franciszka Rabelais według prawilnych (i literackich) zasad. Czyli: weź się odezwij, człowieku!
Slam to próba sprowadzenia poezji na ziemię. Każdy uczestnik dostaje trzy minuty, mikrofon i szansę, żeby trafić do słuchacza. Jest więc skrzyżowaniem poezji i performensu; najważniejszy jest kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy, prozy poetyckiej, czy innej słownej abstrakcji. Słowo slam określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni cała zgromadzona publiczność, a nie kolejne „wielce szacowne grono” krytyków i literatów. Poeci mogą wykonywać jedynie swoje własne wiersze.

Slam im. Franciszka Rabelais odbędzie się po raz piąty i w swoim młodym życiu miał już okazję gościć ciekawe osobistości. Podczas zmagań w tym (niekiedy) gargantuicznym turnieju udział brali i brały m.in. Rudka Zydel (zwyciężczyni Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, najlepsza slamerka w Polsce), Alex Freiheit (autorka tekstów i wokalistka w duecie SIKSA), Dominika Dymińska (autorka m.in. „Danke”, nominowana do nagrody Nike 2017) czy Paula Gotszlich (laureatka nagrody im. Andrzeja Krzyckiego). Występują poetki, poeci, performerki, raperzy i wszyscy, którzy chcą. W tym roku, dla najlepszego człowieka slamerskiego organizatorzy przewidzieli tzw. mamonę – pula nagród wynosi 500 zł.

Początek poetyckiej bitwy w sobotę, 24 marca, o godz. 19:00 w Klubie Muzycznym „Młyn”, a jego zakończenie uświetni koncert Roberta Piernikowskiego.

/// Robert Piernikowski – producent, wokalista, autor tekstów oraz kompozytor muzyki teatralnej. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Niegdyś członek grupy NP, obecnie działa solo oraz współtworzy projekt SYNY. ///


Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Ośla Ławka. Partner: Klub Muzyczny MŁYN.

Skip to content