Święto Latawca 2018

W dniu 30.09.2018 Prezydent Miasta Gniezna, Miejski Ośrodek Kultury oraz GOSiR zapraszają na Święto Latawca, które w tym roku odbędzie się w Gnieźnie na ulicy Sportowej (teren za halą GOSiR).

Głównym punktem tego święta jest konkurs pt. „LATAWIEC”, który musi być wykonany własnoręcznie, w dowolnej technice, płaski lub skrzynkowy (dopuszczane są prezentacje obu tych latawców). Prace mogą być wykonane indywidualnie lub grupowo. Specjalnie powołane jury oceniać będzie prace pod kątem oryginalności, estetyki, sposobu realizacji i zdobienia latawca. Osobno będzie oceniany lat latawca (wysokość oraz ewolucje). W konkursie oceniane będą tylko i wyłącznie latawce ręcznie wykonane.

Drugim konkursem, który planujemy przeprowadzić jest lot dronów. Zadaniem uczestnika – posiadacza drona jest przelot slalomem na wyznaczonej trasie o długości do 20 m i wysokości 1 m na czas.

Podczas imprezy odbędą się warsztaty pod kierunkiem pracowni modelarskiej MOKu  podczas których będzie można wykonać latawce (materiały zapewnia organizator)

Ponadto na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji by zachęcić do przyjścia tych, którzy latawca nie zrobią na czas i nie posiadają żadnego zapraszamy na warsztaty „Smyki na Start” z okazji „100 LAT LOTNICTWA POLSKIEGO 1918-2018” .

Rejestracja uczestników konkursu rozpoczyna się o godz. 10.00 a zawody ruszają o godz. 11.00

Będzie można również obejrzeć prezentacje grup wokalnych MOKu, zjeść grochówkę i wiele innych smakołyków.

W planach są również inne atrakcje ale te mają być niespodzianką.

Regulamin Latawiec 2018

plakat_latawiec2018

Skip to content