Spotkanie z autorem książki „Honor Lontrusa”

27 września o godz. 17.00 zapraszamy do MOKu na promocję książki dla młodzieży, której akcja toczy się w Gnieźnie dokładnie sto lat temu.

Wszystkich zainteresowanych, ale i tych którzy wahają się co do uczestnictwa w spotkaniu z twórcą książki „Honor Lontrusa” będziemy zachęcać wpisami, którymi podzielił się z nami Pan Maciej Przybylski, autor tej ciekawej pozycji.

„Powieść skierowana jest do czytelnika młodego, aczkolwiek i starszy miłośnik tego typu prozy także powinien znaleźć w niej coś dla siebie. Historia prowadzi czytelnika przez świat już nieistniejący – ulice, zaułki, zakamarki Gniezna sprzed stu lat. Mamy tu więc i Rynek, mamy i Kareję, ulice Dąbrówki, Rybną, Grzybowo, mamy Ochronkę św. Wojciecha, kościół farny, mamy klasztor franciszkański, cmentarz i Jezioro Świętokrzyskie. Jest także i gnieźnieński oddział porucznika Cymsa. Na kartach powieści pojawiają się znane postaci – Bolesław Kasprowicz, ksiądz Kubski, ksiądz Zabłocki… Myślę, że podróż przez dawne Gniezno może okazać się dla dzisiejszych mieszkańców tego miasta ciekawym przeżyciem.
Powieść „Honor Lontrusa” to osnuta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o odwadze, pierwszej miłości i przyjaźni, z wielką historią w tle. Postanowiłem ukazać w niej Powstanie Wielkopolskie – nieobecne raczej we współczesnej literaturze i niesłusznie pomijane milczeniem, a także autentyczne postaci, które swym poświęceniem i bohaterstwem wywalczyły dla Polski wolność.”

Skip to content