Spotkania Chóralne już po raz XXX.!

W niedzielę 13 listopada w Archikatedrze w Gnieźnie odbędzie się 30. koncert w ramach Gnieźnieńskich Spotkań Chóralnych ,,Stąd nasz ród”. W koncercie udział wezmą zespoły z Gniezna: Chór DZWON, Chór METRUM, Chór SZPAKI i Chór św. Ojca PIO.

Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne przez ostatnie 30 lat gromadzą słuchaczy i wielbicieli muzyki chóralnej z całej Wielkopolski. W ostatnich latach występowały zespoły min z Poznania, Warszawy, Wieliczki i z innych miast i wiosek Wielkopolski. Łącznie udział wzięło już ponad 150 chórów, wystąpiło przed publicznością ponad 5 tysięcy chórzystów. Pomysłodawcą wydarzenia był Chór METRUM, który w 1993 roku zorganizował I przegląd. W kolejnych latach to chór DZWON przejął na siebie organizację tej imprezy i wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miejskim w Gnieźnie, Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr oraz Parafią Archikatedralną pragnie zaprosić w niedzielę 13 listopada 2022 roku na koncert gnieźnieńskich chórów.

Początek koncertu o godzinie 16.00. Wstęp wolny.