Powstanie Wielkopolskie w Gnieźnie w 102.rocznicę – wykład online

Zapraszamy do wysłuchania wykładu online prof. Janusza Karwata, który opowie jak przebiegało Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Gnieźnieńskiej, przytoczy najważniejsze postacie i wydarzenia, oraz opowie jakie nowe fakty i ustalenia pojawiły się od momentu zakończenia hucznych obchodów sprzed dwóch lat.

Po zakończeniu obchodów 100-lecia wybuchu powstania nie maleje bowiem zainteresowanie tym wydarzeniem. W ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele nowych publikacji, poszerzających naszą wiedzę, a dzięki wysiłkom regionalistów dynamicznie rozwija się biografistyka. Przybywa też pamiątek po uczestnikach/ uczestniczkach powstania. Niektóre z nich – jak tylko zostaną zniesione obostrzenia związane z pandemią – będzie można zobaczyć także w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu.

27 grudnia wykład opublikujemy na fb Domu Powstańca Wielkopolskiego oraz na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Do 20 grudnia (niedziela) ZACHĘCAMY DO ZADAWANIA PYTAŃ związanych z wykładem, które zostaną przekazane Panu Profesorowi, za pośrednictwem messengera DPW, w wydarzeniu na facebooku lub poprzez email: dompowstanca@mok.gniezno.pl.

 

Skip to content