Noc Muzeów za nami

Zaprosiliśmy na ul. Chrobrego, Rzeźnicką, dziedziniec Starego Ratusza oraz do DPW.
W ramach tegorocznej edycji mieliśmy kilka punktów i propozycji:
✨ GRH Dragoner zorganizował „Edukacyjny Piknik Militarny”. Zaprosił pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego oraz zaprzyjaźnione grupy rekonstruktorskie z Wielkopolski. Na ulicach Chrobrego, Rzeźnickiej oraz na ratuszowym dziedzińcu odbywały się pokazy historyczne grup, dioramy edukacyjne czy pokazy pamiątek i sprzętu militarnego z różnych okresów historycznych (od I wojny światowej, Powstanie Wielkopolskie 1918/19, II wojnę światową aż po okres PRL). Działanie było realizowane dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zdań z dziedziny kultury.
✨Dom Powstańca Wielkopolskiego zaprosił na wystawę stałą oraz warsztaty wyznając zasadę, że każdy, nawet najmłodsi, z pomocą instruktorów, jest w stanie w fajny sposób zapoznać się s historią.
✨ W Starym Ratuszu odbywały się pokazy kolekcjonerskie.
Tym razem na parterze prezentują się figurki porcelanowe, pocztówki, resoraki, komiksy Dragon Ball, kolekcja entomologiczna… Oczywiście są także pamiątki związane z Powstaniem Wielkopolskim czy II wojną Światową z terenu Gniezna i okolicy.