Kultura tego miasta to LUDZIE.

Miejski Ośrodek Kultury pragnie zaprosić do pilotażowej edycji wieloletniego w założeniach programu „kultura tego miasta to LUDZIE”. Zamysłem jest nawiązanie współpracy z uczniami i nauczycielami gnieźnieńskich szkół podstawowych.

Za poszczególne etapy tej współpracy bierze na siebie odpowiedzialność Miejski Ośrodek Kultury, i poza spotkaniami – autorskimi warsztatami dla gnieźnieńskich dzieci i młodzieży, w propozycji pojawia się konkurs stanowiący niejako podsumowanie edycji.

MOK w sierpniu wystosował zapytanie do mieszkańców o ludzi kultury tego miasta. Zebrała się grupa 130 nazwisk gnieźnian i gnieźnianek ze świata kultury, które są warte uwagi.

Dążąc do celu, jakim jest uwrażliwienie młodego odbiorcy na historię regionu, na potencjał twórczy, jaki drzemie w mieście, MOK chce zaprosić do wspólnego stworzenia bazy, która będzie atrakcyjna w odbiorze dla młodego pokolenia.

Tym samym w oparciu o innowacyjne metody warsztatu zespołowego chce, poprzez kontakt ze szkołami zaprosić dzieci i młodzież do uczestnictwa w tym projekcie.

Miejski Ośrodek Kultury w ostatnich latach realizował projekty skupiające się na jednostkach, ze świata kultury, przypominając Eryka Kuszczaka, Teresę Łubińską-Kalinowską, czy swojego patrona Klemensa Waberskiego

Skip to content