„Mroczne Gniezno” – promocja książki kryminalnej o Gnieźnie

„Mroczne Gniezno” – promocja książki kryminalnej o Gnieźnie już 16 lipca o godz. 18.00 na Dziedzińcu Starego Ratusza.

„Mroczne Gniezno” to zbiór historii, które napisało samo życie – oto żona strzela do swojego męża, parobek zabija gospodarza chcącego posiąść jego żonę, młody chłopak oszukuje liczne kobiety w kilku miastach obietnicą ożenku, a na domiar złego jakaś „córa Koryntu” okrada swoich klientów. Takie właśnie było Gniezno okresu międzywojennego, które ładnie wygląda tylko na zdjęciach, ale rzeczywistość – jak można się przekonać – była o wiele bardziej prozaiczna.

Tych historii nie opowiadali nam pradziadkowie, dziadkowie czy rodzice, bo przechodzono nad nimi do porządku dziennego. Większość z tych wydarzeń przepadła w mroku dziejów, ale na szczęście pozostały archiwalne notatki prasowe czy dokumenty, które pozwalają odkryć wstydliwe karty z życia mieszkańców Gniezna.

Publikacja „Mroczne Gniezno” została napisana przez Rafała Wichniewicza – autora wielu poczytnych artykułów historycznych, dostępnych w Internecie, zwłaszcza tych dotyczących dawnej przestępczości w Grodzie Lecha, a do tego współtwórcę przewodnika po Powiecie Gnieźnieńskim (szlak kryminalny). Jeszcze nigdy do tej pory te opowieści nie zostały zebrane w jednym miejscu. Teraz każdy może się przekonać, że życie w latach 20. i 30. wcale nie było usłane różami, a mieszkańcy naszego miasta zawsze mieli ciekawe tematy do plotek.

Już w najbliższy czwartek 16 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie połączone z promocją książki. Zapraszamy na dziedziniec Starego Ratusza – wejście od ul. Rzeźnickiej – rozmowę z autorem poprowadzi Dawid Jung. W razie niepogody spotkanie zostanie przeniesione do Miejskiego Ośrodka Kultury (konieczność posiadania maseczki!). W trakcie będzie również możliwość zakupienia książki.

„Mroczne Gniezno” już trafiło do sprzedaży. Publikację można już kupować w poniższych lokalizacjach na terenie miasta:
– Księgarnia Wolumen, ul. Chrobrego 38
– Księgarnia Osiedlowa, os. Jagiellońskie 48 (pawilony od strony ul. Gdańskiej)
– Sklep Papierniczy ALFA, ul. Wyszyńskiego 23 (naprzeciwko targu)
– Salon Ślubny Nasze Wesele, Bednarski Rynek 1

Nie mieszkasz w Gnieźnie i chciałbyś zamówić książkę przez Internet? Skontaktuj się: mrocznegniezno@gmail.com Wkrótce publikacja będzie też dostępna na stronie Wydawnictwa VIPART.