„Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską”- Materiały edukacyjne

W 2019 roku przypada 90. rocznica urodzin Wandy Chotomskiej – królowej literatury dla dzieci. Bogata twórczość pisarki stała się inspiracją do powstania projektu edukacyjnego Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską. Jej teksty literackie są doskonałym tworzywem nie tylko do rozwijania zainteresowań czytelniczych, ale również do rozwijania poprawności językowej, kreatywności i wrażliwości estetycznej oraz do wprowadzenia w zagadnienia onomastyki literackiej. Odpowiednio dobrane metody i formy pracy z najmłodszym odbiorcą gwarantują uaktywnienie potencjału artystycznego i literackiego.

Projekt adresowany był do uczniów klas I–III szkoły podstawowej. W październiku i listopadzie 2019 roku przeprowadzono: warsztaty artystyczno-muzyczne, zajęcia edukacyjne, konkurs ortograficzno-plastyczny oraz zorganizowano wystawę czasopism dla dzieci i młodzieży.

Projekt finansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jego organizatorami byli: Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne PROMYK Gniezno i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Partnerami projektu byli: Centrum Aktywności Społecznej LARGO, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Gnieźnie.

Na potrzeby projektu zostały opracowane autorskie scenariusze zajęć, które udostępnione Państwu, mogą stanowić źródło inspiracji do przeprowadzenia zajęć

Do pobrania: Materiały edukacyjne

chotomska ULOTKA2chotomska ULOTKA1