Ze sztuką i kulturą przez świat

Warsztaty artystyczne „Ze sztuką i kulturą przez świat” mają na celu rozwijać wrażliwość na odmienność wyglądu, kultury, poglądów czy sposobu życia ludzi z innych krajów.To nowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury nastawiona na edukację kulturową. Pierwsze zajęcia przeniosły uczestników do gorącej Afryki. I rzeczywiście, na zajęciach było bardzo gorąco.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają brzmienia muzyczne i tańce charakterystyczne dla danego kraju lub grupy etnicznej. Wyruszą w pasjonującą podróż, przybliżając młodym uczestnikom warsztatów, kulturę i sztukę rdzennych mieszkańców Ameryki, Australii, Afryki i Azji. Uczestnicy będą śpiewać, kleić, wycinać, rzeźbić, projektować, tańczyć, grać i czerpać wprost z nieokiełznanej wyobraźni. Każdego wyznaczonego dnia warsztatowego, zajmą się inną częścią świata, by na zakończenie, wylądować w naszym gnieźnieńskim fyrtlu.

Za nami zajęcia, podczas których uczestnicy przenieśli się do Afryki. Podczas następnych z kolei wybiorą się do Azji, a konkretnie do Japonii i Chin.

Zajęcia dedykowane są dzieciom i młodzieży w wieku 7-12 lat i odbywać się będą w każdą środę października i listopada począwszy od 6 października o 17:00 w Starym Ratuszu. Nie trzeba zapisywać się na cały cykl, można na pojedyncze zajęcia pod adresem mailowym: staryratusz@mok.gniezno.pl.

Więcej zdjęć znaleźć można na profilu Miejskiego Ośrodka Kultury na Facebooku.