Wystawa Agnieszki Bętkowskiej

Miłośników malarstwa, ale też małej rzeźby i biżuterii zapraszamy 17 czerwca na dziedziniec Starego Ratusza, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy artystki wszechstronnej, jaką jest Agnieszka Bętkowska. Spotkanie rozpocznie się o 18:00.

Agnieszka Bętkowska urodziła się w 1972 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku, ale od 5 roku życia wychowywała się w Poznaniu. Z wykształcenia jest technikiem ogrodnictwa. Do Leśniewa koło Gniezna przeniosła się z mężem i z synem 17 lat temu.

Jest artystą samoukiem. Malarstwo to jej pasja. Kiedy nie maluje tworzy małe rzeźby, ale też  biżuterię -głównie wisiory i broszki.

Do swoich obrazów używa farb akrylowych , choć zaczynała od olejnych. Akwarele i suchy pastel też są jej bliskie.

Przygodę z grupą malarską gnieźnieńskiego MOKu  pod okiem  artysty Kazimierza Muszyńskiego zaczęła w 2012 roku. Spotkania na zajęciach pozwoliły jej jeszcze bardziej rozwijać  umiejętności malarskie . Obserwacja , rozmowy i przebywanie wśród wspaniałych ludzi z pasją dają jej jak sama mówi ogromny napęd do tworzenia.

Góry, które kocha, a szczególnie górska przyroda są jej natchnieniem i miejscem gdzie ładuje swoje artystyczne baterie a wspaniałe drzewa są motywem przewodnim w jej pracach.

Swoje dzieła maluje  bez specjalnego planowania  nie wiedząc do końca jaki będzie efekt . Tworzy własne światy, daje ponieść się wyobraźni a jak sama mówi że czasami przechodzi na jej drugą stronę.

Skip to content