„Wspomnienia z podróży” – spotkanie z Kajetanem Gosławskim i Galiną Krupą

9 listopada o godz. 11.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wykład i pokaz zdjęć z Birmy. Autorami spotkania będą Kajetan Gosławski i Galina Krupa z zamiłowania podróżnicy, którzy odbywają swoje wyprawy kulturowe do Azji Południowo -Wschodniej. To właśnie tam realizują pasje poznawania przede wszystkim małych grup etnicznych stojących u progu zmian cywilizacyjnych.
Wstęp wolny!
„W Azji tak intensywnie eksploatowanej turystycznie, nie ma już krajów, gdzie wszechwładna komercjalizacja nie wyparłaby autentyczności i tradycyjnych wartości. Birma należała do ostatnich bastionów azjatyckiej nieugiętości w czasach kolonialnych wobec kolonializmu, w czasach współczesnych wobec modnych zjawisk wyprodukowanych na potrzeby masowego odbiorcy. Solidaryzując się z Georgem Orwellem, autorem książki „Birmańskie dni”, chcemy pokazać Birmę taką jaka się nam ukazała zabytkową, uduchowioną, niesłychanie uprzejmą i niewątpliwie biedną. O tym czy wszystko co ma złoty kolor jest złotem, czy osobliwy wzór na twarzy kobiety może być ozdobą, czym jest szlachetna droga Therawady porozmawiamy z mieszkańcami Gniezna na kolejnym spotkaniu.”


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/portal/single.php on line 23
Skip to content