Wernisaż wystawy Klubu Plastyka

Najdłużej działająca sekcja w Miejskim Ośrodku Kultury, skupiająca ludzi pełnych pasji do malarstwa obchodzi w tym roku Jubileusz 40-lecia swojego istnienia. Z tej okazji w Starym Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy dzieł członków Klubu Plastyka.

Klub zrzesza osoby w różnym wieku. Wspólnym mianownikiem są jednakowe zainteresowania. Klub daje możliwość wymiany własnych doświadczeń, a także konfrontacji swojego dorobku na wystawach indywidualnych. W ciągu 40 lat skład grupy ulegał zmianie. Aktualnie do Klubu Plastyka Amatora należą 24 osoby, a wśród nich także te, które są w Klubie od początku. Realizują swoją pasję pod okiem instruktora Kazimierza Muszyńskiego. Przed nim, instruktorami grupy byli odpowiednio Marceli Derengowski, Bronisław Michał Jacoszek, Renata Konopka.

W ramach zajęć plastycy rozwijają indywidualne zdolności w kierunku malarstwa i rysunku. Ćwiczenia obejmują techniki malarstwa olejnego, akrylu, akwareli oraz pasteli. Prace powstają w warunkach studyjnych jak i w plenerze. Wśród tematów obrazów dominuje pejzaż, martwa natura i portret. Gnieźnieńscy plastycy zyskują wiedzę, wzajemnie się inspirują i motywują do dalszej pracy. Są ludźmi utalentowanymi, ciekawymi świata, chętnymi do obcowania z kulturą. Członkowie Klubu są wysoko oceniani w konfrontacjach ogólnopolskich, otrzymują nagrody i wyróżnienia.

Z okazji Jubileuszu 40-lecia istnienia w Starym Ratuszu już teraz podziwiać można dzieła członków Klubu. Wernisaż wystawy zaplanowano na 10 września na 18:00. Wstęp wolny.

 

Skip to content