Gnieźnieńska sekcja Tai Chi Chuan powstała w 2004 roku. Jej założycielem jest Mistrz Piotr Ziemba. Od chwili powstania działa ona pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.
Tai chi to chińska gimnastyka przeznaczona dla każdego: bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań. Posiada nieocenione walory zdrowotne i wzmacniające organizm.  To klucz do uzyskania wewnętrznego spokoju i równowagi ciała i umysłu. To źródło siły do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Tai chi  Chuan jest stylem walki Qigong, praktykowanym w Chinach od około 700 lat. Opiera się na założeniach tzw wewnętrznego Gongfu, w którym kładzie się nacisk na opanowanie przepływu wewnętrznej energii Qi, a następnie kontrolowanie jej u przeciwnika. Praktykujący Tai chi poznaje metody relaksacji, wyczuwania i rozwijania cyrkulacji energii wewnętrznej Qi. Jest sztuką walki posiadającą unikalny system treningowy nie przynoszący kontuzji.
Gnieźnieńska sekcja nastawiona jest głównie na popularyzację tej wspaniałej sztuki walki i relaksacji, w związku z czym od wielu lat w MOK-u regularnie prowadzone są zajęcia zarówno dla zaawansowanych praktyków Tai Chi Chuan, jak i osób, które rozpoczynają dopiero drogę łagodnych ćwiczeń.  Nasza sekcja proponuje przede wszystkim naukę podstaw Tai Chi, a więc 24-ruchowej formy stylu Yang oraz technik relaksacyjnych.
W okresie letnim w Parku Miejskim organizowane są warsztaty Tai Chi, które mają charakter otwarty i dostępne są dla każdego chętnego mieszkańca Gniezna i okolic. Efekt łagodnych ćwiczeń i relaksacji potęguje w tym przypadku piękny plener.
Zajęcia sekcji Tai Chi Chuan odbywają się w każdy

wtorek i czwartek o godz. 19.00 -21.35 – instruktor Michał Posłuszny