Spotkania Teatralne Bez Kurtyny

Trwający całe wakacje Królewski Festiwal Artystyczny co rusz kusi nowymi propozycjami spędzenia ich w towarzystwie kultury. Tym razem serwuje prawdziwą ucztę dla miłośników teatru. Wydarzenia wypełnią kalendarz już od najbliższego czwartku.

Po raz kolejny Festiwal ogłasza weekend już w czwartek 15 lipca. Właśnie wówczas odbędzie się przedstawienie rozpoczynające Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne „Bez kurtyny”. O 19:00 przestrzeń na Rynku wypełni Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna ze swoim spektaklem „3,2,1,0…start!”. Czego można się spodziewać? Spektakl opowiada o trwającym wyścigu, gdy kolejne kraje wysyłają rakiety i satelity w przestrzeń kosmiczną, a niemożliwe staje się możliwe. Najbogatsi w podboju kosmosu widzą nie tylko biznes, ale również miejsce w historii. Udział w tym wydarzeniu wezmą istotne i znane postacie z ramówki telewizyjnej oraz przedstawiciele organizacji, które odpowiadają za polski program kosmiczny. W całym zamieszaniu nie zabraknie i… Gniezna, kluczowego, jak się okazuje, miejsca
w polskim programie kosmicznym.

Uwaga! Korzystając z okazji, że start rakiety odbędzie się z kosmodromu zlokalizowanego na gnieźnieńskim Rynku dzielna załoga statku kosmicznego prosi o uzupełnienie luków rakiety o przedmioty ważne dla mieszkańców naszego miasta. Te będzie można przynieść ze sobą we czwartek i przekazać bezpośrednio przed samym startem. Wyjątkowa to okazja, bowiem „Gniezno leci w kosmos!”

W piątek, 16 lipca o 20:00 na dziedzińcu Starego Ratusza zaprezentuje się Teatr Circus Ferus. „Serce Polski” to spektakl uliczny w konwencji festynu oraz popularnych talent show. Z kolei dwie propozycje czekają w sobotę 17 lipca. Pierwsza z nich to monodram Eliasza Gramonta „Biję na alarm!”. Ten inspirowany nowelką Stanisława Lema „Ratujmy kosmos” spektakl utrzymany jest w konwencji groteskowej opowieści. Dzięki wyraźnym analogiom do tego jak ludzie gospodarzą się na ziemi, monodram niesie niezwykle ważne przesłanie szanowania środowiska, o którym wielu dziś zapomina. Wydarzenie odbędzie się o 18:00 w Starym Ratuszu i ze względu na ograniczenia sanitarne obowiązuje limit miejsc. Na zakończenie Teatr Fuzja, który zaprezentuje słynny spektakl „Blackout” o 21:00 na Rynku. Wcześniej, o 20:45 odbędzie się przemarsz korowodu z ulicy Chrobrego. „Blackout” to opowieść o świecie wyrosłym na gruzach cywilizacji pozbawionej energii elektrycznej. Rozpoczyna się od cyberpunkowej parady osadzonej w realiach rozpędzonej technokratycznej super korporacji niedalekiej przyszłości. Pełna elektronicznych brzmień, akrobatyki i pędu. Kiedy wydaje się, że szybciej się nie da, następuję wielki krach energetyczny przekreślający wszelkie normy społeczne i cywilizacyjne. To będzie mocna rzecz!

Szczegóły dotyczące wydarzeń na stronach kfa.Gniezno.eu 

 

Skip to content