Ruszyły zapisy do sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury

W nowym sezonie kulturalnym, który startuje wraz z początkiem roku szkolnego MOK kontynuuje zajęcia w sekcjach, pracowniach i zespołach. W bogatej ofercie kulturalnej znalazły się także nowości.

W Miejskim Ośrodku Kultury  w Gnieźnie działają grupy związane z tańcem, teatrem, muzyką, plastyką, hobby oraz sportem. Łącznie 43 kluby i sekcje. Ze względu na procedury  związane z  epidemią  Covid–19  i wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi dotyczącymi funkcjonowania MOK, liczba miejsc na zajęciach w poszczególnych grupach jest ograniczona. Stąd listy osobowe części zespołów, klubów i pracowni są zamknięte. Niemniej jednak co roku Miejski Ośrodek Kultury proponuje nowości oraz zapisy do grup otwartych.

Nowymi sekcjami w tym sezonie są:  zespół śpiewu białego, który poprowadzi Agnieszka Antosik oraz sekcja papercraftu, której instruktorem będzie Dorian Kaczmarek.

Śpiew biały to specyficzny rodzaj śpiewu, zwany także śpiewokrzykiem. Jest wykorzystaniem techniki krzyku do wydobywania melodii. Opiera się na wykorzystaniu naturalnych rezonatorów do wydobycia potężnej siły głosu i przekształceniem krzyku w melodię. W programie zajęć będzie praca nad emisją głosu oraz nauka pieśni tradycyjnych polskich oraz wielogłosowych ukraińskich, białoruskich, rosyjskich i nie tylko. Spotkania przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które mają doświadczenie w śpiewaniu pieśni tradycyjnych. Natomiast papercraft to różnego rodzaju prace z papierem i kartonem. Zaczynając od wycinanek, a kończąc na tworzeniu obiektów trójwymiarowych. Na zajęciach uczestnicy poznają techniki pracy i modelowania papieru.

Ze względu na rewitalizację budynku MOK przy ulicy Łubieńskiego 11, zajęcia będą odbywać w kilku lokalizacjach w ścisłym centrum Gniezna:

  •  Starym Ratuszu i oficynie odbywać się będą zajęcia wokalne, artystyczne, hobbystyczne i teatralne.
  • Lokalizacją dla sekcji sportowych i tanecznych są pomieszczenia Szymański Fitness przy ul. Mieszka I.
  • W budynku Internatu Medycznego odbywają się zajęcia z witrażu.
  • Szkółka szachowa i brydż sportowy swoje miejsce znalazły w przestronnych wnętrzach Restauracji „Europejska” przy ul. Dąbrówki.
  • Ćwiczenia gimnastyki usprawniającej odbywają się w Szkole Tańca i Baletu Le Pas przy ulicy Mickiewicza.

Zapraszamy do klubów i sekcji MOK. Zapisy telefoniczne nr tel. +48 61 426 46 30, e-mail: sekretariat@mok.gniezno.pl

 

Skip to content