Prezydencki Dzień Dziecka

5 czerwca w sobotę na stadionie Mieszka Gniezno przy ul. Strumykowej odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka, na którą zaprasza prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Zaplanowano dmuchańce, spektakle dla dzieci, warsztaty, a nawet mini turniej w piłkę nożną.

Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 w sobotę 5 czerwca i potrwa do godz. 16:00. Wstęp na stadion oraz uczestnictwo we wszystkich zaplanowanych warsztatach i atrakcjach będzie bezpłatne.

Na początek imprezy tuż po godz. 11 odbędzie się spektakl dla dzieci „Klauniaki, w poszukiwaniu zagubionych artefaktów”. Po godz. 14 i 15 w programie familijnym wystąpi iluzjonista Amon, który pokaże sztuczki, m.in: magiczne bobasy, szaloną dzidzię, magiczny portret rysowany przez dzieci, lewitujący stolik, numer kabaretowy „Iluzjonista” czy “Cube” tajemnicze zniknięcie.

Podczas Prezydenckiego Dnia Dziecka nie zabraknie warsztatów tanecznych oraz artystycznych przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, będą to m.in. strefy krajobrazu pod lupą, dzieła wspólnego, zaułku pasieka, muzyczna oraz akwarelowe co nieco. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna z kolei zaprasza na warsztaty ekologiczne  „Mądra sowa zaprasza”.

Klub Sportowy Mieszko Gniezno zorganizuje dla dzieci Turniej Euro 2021 oraz zabawę Turbokozak dla dzieci i rodziców.

Przez cały czas trwania imprezy dzieci będą mogły uczyć się chodzić na szczudłach, grać w dużą jengę i piłeczki, bawić się na dmuchańcach czy malować buzię. Dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz Festiwal Kolorów w pobliżu stadionu.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury, GOSiR oraz klub sportowy Mieszko Gniezno. Uczestnicy zabawy są zobowiązani do przestrzegania ostrożności i zasad wynikających z obostrzeń sanitarnych.

 

Skip to content