Plener Klubu Plastyka w Wierzycach

Tradycyjnie co roku Klub Plastyka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie wyjeżdża na plener malarski, by kilka dni spędzić twórczo i pracowicie na otwartej przestrzeni. Oto kilka zdjęć i wypowiedzi uczestniczek podsumowujących wyjazd. Popatrzcie jak w MOKu można rozwijać swoje zainteresowania i miło spędzać czas.

Elżbieta Krawczyńska

Wyjazd na plener, to jest coś, za czym czekam kolejny raz, po ostatnim plenerze, pomimo zmęczenia, jakie temu towarzyszy. Najpierw szukanie tematu, potem dźwiganie sztalugi, farb w to miejsce. Wreszcie, coś co powstaje na płótnie. Nie da się tego opisać w paru zdaniach. Wspaniałe towarzystwo na czele z naszym mistrzem Kazimierzem. Długie rozmowy o sztuce, często śpiewy, ognisko, tańce. 

Zofia Neumann

Dlaczego lubię zajęcia w grupie plastycznej? Spotkania dla malowania w tym plenery, to idealne miejsce do pełnego skupienia na tej czynności. Dobrze się rozumiemy, wspieramy i możemy na siebie liczyć wzajemnie. Łączy nas wspólna pasja i radość tworzenia. Często żartujemy, śmiejemy się, rozmawiamy o sztuce. Cieszy mnie też profesjonalna i życzliwa opieka Kazia.

Aleksandra Mikuła

Plener malarski… ciężko to ująć słowami. Trzeba go po prostu przeżyć. Mnie osobiście daje możliwość malowania w ciszy i pięknie otaczającej natury. Jest wyjątkowo spędzonym czasem, w towarzystwie ludzi, których pasją ich życia jest malarstwo. Nasza grupa jest bardzo zgrana, mimo różnic wieku to świetnie umiemy się dogadywać, jesteśmy jak rodzina.

 

Skip to content