Nowość w ofercie kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury

Jakie tajemnice skrywa Stary Ratusz? Czy w jego zakamarkach można się zgubić? Jakie wydarzenia pamiętają jego stare mury i jak zmienił się na przestrzeni lat? Miejski Ośrodek Kultury rusza z ofertą oprowadzania po jednym z najbardziej charakterystycznych budynków Pierwszej Stolicy.

Labirynt, bo tak w skrócie nazywa się  propozycja rodzinnego spędzenia czasu z historią i kulturą u boku, to tytuł nieprzypadkowy. Poruszając się bowiem po Starym Ratuszu nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jest się właśnie w labiryncie. Trzeba wykazać się tu niezłą pamięcią, spostrzegawczością i orientacją
w terenie. Podczas spotkań, na które Miejski Ośrodek Kultury zaprasza szczególnie rodziny z dziećmi, poza odkrywaniem zakamarków Starego Ratusza, uczestnicy będą brać udział w mini warsztatach, które pozwolą odkrywać historie ciekawych i ważnych dla Gniezna ludzi. A wszystko to rozegrane w zawiłych korytarzach, pomieszczeniach, do których nie każdy ma wstęp.

Pierwsze oprowadzanie odbędzie się w czwartek, 10 czerwca o 17:00. Kolejne w niedziele, 13 czerwca o 12:00. Na wydarzenie obowiązują zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl