Miejski Ośrodek Kultury przybliży kulturę i sztukę dalekich kontynentów

W momencie, w którym świat stoi otworem, a kultury wzajemnie się przenikają
edukacja międzykulturowa zdaje się być czymś niezbędnym. Właśnie dzięki niej buduje się świadomość i szacunek do różnorodności. Stąd propozycja nowych zajęć Miejskiego Ośrodka Kultury, jakim jest Klub Sześciu Kontynentów.

Edukacja międzykulturowa umożliwia wzajemne poznanie się ludzi, którzy żyją lub zostali wychowani w odmiennej tradycji etnicznej, religijnej czy obyczajowej. Warsztaty artystyczne „Ze sztuką i kulturą przez świat” mają na celu rozwijać wrażliwość na odmienność wyglądu, kultury, poglądów czy sposobu życia ludzi z innych krajów. Podczas warsztatów uczestnicy poznają brzmienia muzyczne i tańce charakterystyczne dla danego kraju lub grupy etnicznej. Wyruszą w pasjonującą podróż, przybliżając młodym uczestnikom warsztatów, kulturę i sztukę rdzennych mieszkańców Ameryki, Australii, Afryki i Azji. Uczestnicy będą śpiewać, kleić, wycinać, rzeźbić, projektować, tańczyć, grać i czerpać wprost z nieokiełznanej wyobraźni.
Każdego wyznaczonego dnia warsztatowego, zajmą się inną częścią świata, by na zakończenie, wylądować w naszym gnieźnieńskim fyrtlu.

Zajęcia dedykowane są dzieciom i młodzieży w wieku 7-12 lat i odbywać się będą w każdą środę października i listopada począwszy od 6 października o 17:00 w Starym Ratuszu. Nie trzeba zapisywać się na cały cykl, można na pojedyncze zajęcia pod adresem mailowym: staryratusz@mok.gniezno.pl.