Grupa taneczna Lejdis Team powstała w roku 2006 z inicjatywy dwóch instruktorek tańca z MOK – Pauliny Lewandowskiej i Iwony Piechockiej-Jóźwiak. Obie instruktorki ukończyły kurs tańca jazzowego i postanowiły zaprezentować jedną z choreografii dyplomowych wraz z tancerkami zespołu EKSPRESJA.

Prezentacja była na tyle udana i przypadła wszystkim do gustu, że zostały opracowane następne choreografie. Na chwilę obecną w skład grupy wchodzą wszystkie instruktorki tańca z MOK oraz dziewczęta z grup tanecznych.

W swym repertuarze prezentują choreografie do muzyki znanej i popularnej na całym świecie – są to „All That Jazz” z musicalu Chicago z choreografią Piotra Galińskiego, „Bye Bye Black Bird” – choreografia Bob Fosse, pozostałe choreografie są wspólną, autorską pracą instruktorek tworzących zespół Lejdis Team i są to: prezentacja do wiązanki utworów z filmu GREASE,   „Dancing In The Rain”, inspirowana „Deszczową Piosenką”  Y.M.C.A. – nawiązująca do klimatu szalonych lat 70.tych oraz najnowsza choreografia „Dancing Queen” oparta w całości o znane i poularne utwory szwedzkiej grupy ABBA.

Podstawą pracy tej grupy jest dobra zabawa,  pasja jaką jest taniec i wieloletnia przyjaźń łącząca instruktorki tańca , nazwa zaś pochodzi od  tytułu polskiej komedii „LEJDIS” .