Labirynt, czyli oprowadzanie po zakamarkach Starego Ratusza

Jakie tajemnice skrywa Stary Ratusz? Czy w jego zakamarkach można się zgubić? Jakie  zmienił się na przestrzeni lat? Na te i inne pytania uczestnicy poszukują odpowiedzi podczas Labiryntu.

Labirynt to  propozycja rodzinnego, a także szkolnego czy przedszkolnego  spędzenia czasu z historią i kulturą u boku. Tytuł jest nieprzypadkowy. Poruszając się bowiem po Starym Ratuszu nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jest się właśnie w labiryncie. Trzeba wykazać się tu niezłą pamięcią, spostrzegawczością i orientacją w terenie. Podczas spotkań, poza odkrywaniem zakamarków Starego Ratusza, uczestnicy będą brać udział w mini warsztatach, które pozwolą odkrywać historie ciekawych i ważnych dla Gniezna ludzi. A wszystko to rozegrane w zawiłych korytarzach, pomieszczeniach, do których nie każdy ma wstęp.

Najbliższe Labirynty odbędą się 3 i 17 października o 12:00.  Na wydarzenie obowiązują zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl

Do udziału w zorganizowanych zajęciach zapraszamy też grupy zorganizowane: szkolne oraz przedszkole. Szczegóły pod numerem: 512 411 867 oraz 789 029 922.

Skip to content