Impresje Teatralne Smyka to również warsztaty artystyczne i kulinarne

W ramach projektu II Impresje Teatralne Smyka (partnerskiego projektu PROMYK/MOK, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego) w sobotę 29 maja br. odbyły się warsztaty artystyczne i kulinarne.
Przed siedzibą PROMYKA dzieci wraz z dziadkami brały udział w warsztatach artystycznych dotyczących tradycji najkrótszej nocy w roku. Poszukiwanie kwiatu paproci, skoki przez ognisko czy plecenie wianków towarzyszyło dobrej zabawie i poznawaniu obyczajów wielkopolskich. Tego pierwszego zwyczaju możecie spróbować i Wy:
Gospodarze zadbali również o dobrą wielkopolską strawę. Uczestnicy warsztatów kulinarnych upichcili w tradycyjne dania: parzychę (zupę z młodej kapusty), pyry (ziemniaki) z gzikiem (twaróg rozrobiony ze śmietaną, wymieszany ze szczypiorkiem) i babeczki wspomnienie minionych świąt i związanych z nimi tradycji. Wspólny poczęstunek i czas spędzony razem pozwolił zacieśnić więzi międzyludzkie i rozwinął w młodym pokoleniu chęć zgłębienia historii swojej Małej Ojczyzny.