Godziny otwarcia i oferta Domu Powstańca Wielkopolskiego

Dom Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu w Gnieźnie to sala pamięci, miejsce edukacji i popularyzacji wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919, ale także miejsce spotkania i rozmowy o teraźniejszości i przyszłości. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku między 10:00 a 16:00 oraz w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca między 10:00 a 14:00. Ponadto, w ofercie są zajęcia dla grup zorganizowanych.
W Domu Powstańca Wielkopolskiego znajduje się ekspozycja z pamiątkami, poprzez którą opowiadamy o powstaniu w Gnieźnie i na ziemi gnieźnieńskiej. Część fotografii, dokumentów, odznaczeń, elementów umundurowania i innych przedmiotów pochodzi z wygaszonego Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie, część została wypożyczona od mieszkańców.
W DPW organizowane są także zajęcia i warsztaty z edukacji kulturowej z elementami edukacji historycznej dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub mejlowym: dompowstanca@mok.gniezno.pl oraz 512 411 867.
Dla osób z niepełnosprawnością ruchową w obiekcie dostępny jest schodołaz, z którego można skorzystać po uprzednim kontakcie telefonicznym: 512 411 867.
Zwiedzanie ekspozycji i zajęcia są bezpłatne.
Projekt “Dom Powstańca Wielkopolskiego” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Autorką koncepcji i projektu jest Marta Pacak, projektantem ekspozycji Jarosław Gryguć, za multimedia odpowiada Marek Straszak. Opiekunem DPW jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.
Skip to content