Druga połowa czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury

Kolejna odsłona warsztatów ogródkowych, kontynuacja cyklu zajęć ruchowych, ponowna propozycja rodzinnego oprowadzania po Starym Ratuszu, podwójni Zaplątani, a także warsztat dla kobiet oraz muzyczne spotkanie dla najmłodszych. Mowa o propozycjach Miejskiego Ośrodka Kultury na drugą połowę czerwca.

Po raz kolejny w ofercie znajdą się propozycje zarówno dla młodszych, jak i dla starszych. 15 czerwca popołudnie zajmie warsztat ogródkowy na dziedzińcu Starego Ratusza i tym razem zupełna nowość – tworzenie miniaturowych ogródków dla tajemniczych i niewidocznych mieszkańców zielonych enklaw w mieście. Wróżki, elfy, a może krasnale? Któż to wie. Z kolei dzień później na Zielonym Zapleczu MOK będzie okazja do wspólnego zadbania o formę na wakacje. Sobota, 19 czerwca to potrójne warsztaty, wśród których propozycja znanych i lubianych Zaplątanych. W ich ramach, dla dorosłych wspólne tworzenie lampionów ogrodowych, dla dzieciaków z kolei zamotane inicjały.

Tego dnia odbędzie się również warsztat Sensonia  – malowanie roślinami. Niedziela, 20 czerwca to muzyczne spotkanie dla najmłodszych w ramach cyklu Wszystkie ruchy dozwolone. Niedzielny wieczór zakończy finał Roztańczonych. 25 czerwca natomiast już po raz kolejny MOK zaprasza na rodzinne oprowadzanie po zakamarkach Starego Ratusza i wspólne odkrywanie jego tajemnic. Czerwiec zakończy warsztat dla kobiet – Przodkinie vol.2. Uczestniczki będą miały okazję wgryźć się w analizę  historycznych pamiątek, tekstów i obrazów językiem improwizacji teatralnej. Ponadto, nie zabraknie historii własnych uczestniczek, osobistych doświadczeń związane z przełomowymi wydarzeniami w życiu.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, na zajęcia obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem 61 426 46 30 wew.15. Polecamy również śledzić na bieżąco profil MOK oraz Stary Ratusz na portalu Facebook oraz stronę mok.gniezno.pl.