Cała masa zajęć dla najmłodszych czeka jeszcze w listopadzie

Oferta Miejskiego Ośrodka Kultury dla najmłodszych aż kipi. Oto, co jeszcze czeka na dzieciaki w listopadzie. Nic, tylko się zapisywać! Wszystkie zajęcia odbywają się w Starym Ratuszu przy ulic Chrobrego 40/41.

Ignacy Jan i Jego Plan – koncert Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie w połączeniu z krótkim autorskim warsztatem Miejskiego Ośrodka Kultury inspirowanym książką Katarzyny Huzar-Czub. 18 listopada, 17:30. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Informacji Starego Ratusza. 

Zaplątani – warsztaty rękodzielnicze dla najmłodszych. 20 listopada, 10:00. Zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl

Powstańcza opowieść – Teatr Kamishibai – Teatr ilustracji i warsztat rodzinny w Domu Powstańca Wielkopolskiego. 21 listopada 2021, 11:00. Wstęp wolny dla rodzin z dziećmi powyżej 5. roku życia.

Teatr kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania o wielowiekowej tradycji. Jej podstawowym elementem jest skrzynka butai, która ma formę rozkładanego teatrzyku. W jego wnętrzu umieszczone są karty z ilustracjami, a każda karta to kolejny fragment opowieści. Osoba prowadząca przekłada kolejne ilustracje kontynuując jednocześnie narrację.

Czy można z pomocą japońskiego teatrzyku opowiedzieć historię z Polski? Jak najbardziej!

To świetna, bo uniwersalna forma, dzięki której możemy przybliżyć najmłodszym gorące wydarzenia grudnia 1918r., kiedy to w Poznaniu rozpoczęło się Powstanie Wielkopolskie. Zapraszamy najmłodszych z opiekunami, do poznania historii bohaterów naszej opowieści – Janki i Stasia. Po teatrzyku zaprosimy uczestników na warsztat tworzenia własnej historii zainspirowanej wystawą i pamiątkami w Domu Powstania Wielkopolskiego.

Kulturalne maluchy i kulturalne dzieciaki – warsztaty poznawania sztuki od najmłodszych lat. 22 listopada, 17:00 oraz 18:30. Zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl

Klub Sześciu Kontynentów – czyli z kulturą i sztuką przez świat. Zajęcia dla dzieci szkolnych. 17 i 24 listopada o 17:00. Zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl

To jest Teraz! – warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi od 3 roku życia wykorzystujące ruch i bliskość najbliższych. 27 listopada, 11:00. Zapisy: staryratusz@mok.gniezno.pl. 

„To jest Teraz!” to warsztaty twórcze organizowane przez Stowarzyszenie Kolekttacz, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Idea „To jest Teraz!” to spotkania (w) ruchu, powstała z wymiany: myśli, energii, obserwacji, skojarzeń. Zamysł opiera się na pracy ze szczególnymi obiektami sensorycznymi https://intibag.eu/, ważnym uczestnikiem naszego wydarzenia i bodźcem do tworzenia.  Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla tych, którzy mają ciało. Wspólnie poruszając się, pobudzimy endorfiny i poszukamy przyjemności i samoregulacji będąc w bliskiej relacji z najbliższymi.

Warsztaty poprowadzą: Agnieszka Dubilewicz, Paulina Giwer- Kowalewska i Aniela Kokosza – pedagożki i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową. Korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji, nowej choreografii, somatycznych praktyk pracy z ciałem.

Wszystkie ruchy dozwolone – muzyka. Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych. 28 listopada o 11:00 oraz 12:00.

Skip to content