Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika

Zapraszamy do udziału w 25. edycji największego festiwalu kolęd w Polsce. Pierwszy etap odbędzie się 8 grudnia 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Festiwal odbędzie się w dniach: od 22 listopada do 27 grudnia 2018 r. – I etap Festiwalu; od 10 do 12 stycznia 2019 r. – II etap Festiwalu – przesłuchania […]

List prawnuczki – „Błękitna Armia Józefa Hellera we Francji”

W Miejskim Ośrodku Kultury do 30 listopada można oglądać wystawę fotografii pn. „Błękitna Armia Józefa Hellera we Francji”. W związku z uroczystością jej otwarcia, prawnuczka generała – Barbara Haller de Hallenburg skierowała okolicznościowy list do uczestników uroczystości oraz mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski. Ekspozycja jest częścią projektu:„Śladami Hallerczyków”, którego beneficjentem jest CRK „Promyk” Gniezno.