Teatr WSZELKI WYPADEK

Teatr Wszelki Wypadek istnieje czwarty rok. Powstał na miejsce działającego wcześniej przez kilkanaście lat teatru Dramat. Na początku efektem działalności

Dramatu były głównie projekty sceniczne, w których podstawowy środek przekazu stanowił ruch u charakterze ekspresjonistyczno – symbolicznym.

Część spektakli z tego okresu inspirowana była twórczością Edwarda Gramota – twórcy teatru Terminus A Quo. Później nastąpił czas ascetycznych, przeważnie wyciszonych spektakli medytacyjno – kontemplacyjnych, w których pierwszoplanową rolę odgrywały teksty poetyckie.

Teatr Wszelki Wypadek narodził się po zmianie kierunku poszukiwań teatralnych oraz składu personalnego zespołu. Pod tą nazwą grupa wystawia adaptacje sceniczne utworów epickich. W 2017 r. była to „Zbrodnia i kara”, oparta na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego, a w 2018 r. „Sala nr 6” oparta na motywach opowiadania Antoniego Czechowa. Ten ostatni spektakl wystawiony był wy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, w którym od stycznia 2018 r. teatr ten działa.

Twórcą i reżyserem spektakli i adaptacji scenicznych teatru Dramat i teatru Wszelki Wypadek jest Tomasz Kujawski.

Spotkania odbywają się  w: 
PIĄTKI godz. 16.30 – 19.00
SOBOTY godz. 12.30 – 15.00
(wiek – dorośli/ za zgodą opiekuna grupy) 

budynek OFICYNA ul. Chrobrego 40/41 (wejście od ul. Rzeźnickiej)

Skip to content