Są rzeczy, obok  których nie można przejść obojętnie. Witraż, mały czy duży poprzez swoją grę światła i kolorów zawsze robi wrażenie, ponieważ jest w nim coś magicznego.

 W naszej pracowni zwykli ludzie wykonują niezwykłe przedmioty. Wszechstronność metody Tiffaniego, której tajniki  można poznać na spotkaniach w pracowni witrażu, pozwala na tworzenie przeróżnych przedmiotów ze szkła: świeczniki, lampiony, które stwarzają cudowny nastrój wszędzie gdzie się znajdują, witrażowa biżuteria tworzona w pojedynczych egzemplarzach pozwala podkreślić oryginalność stroju każdej kobiety, a wszelkie szklane zawieszki stanowią ciekawy akcent w oknie lub na ścianie.

Zapraszamy  do naszej pracowni,  którą od 10 lat prowadzi  instruktor Anna Góralczyk aby samodzielnie wykonać niepowtarzalne przedmioty ze szkła i metalu. Dołącz do grupy ludzi (pow. 18 lat) pozytywnie zakręconych, odkryj swoje talenty oraz ciekawie i efektywnie spędzaj czas na zajęciach w  MOK.

15 lutego 2018 roku Pracownia Witrażu obchodziła swoje 10-lecie istnienia. Z tej okazji zebrali się wszyscy, starsi i nowsi uczestnicy sekcji, którzy na zorganizowanej w Dużej Galerii  MOK wystawie zaprezentowali swoje prace z lat 2008-2018.

Prowadząca sekcje witrażu Anna Góralczyk otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza medal okolicznościowy za swój wkład w rozwój Pracowni oraz przekazywanie wiedzy i naukę tego niełatwego rzemiosła 73 osobom z Gniezna i okolic.

Na wystawę grupa przygotowała pamiątkowe witrażowe serduszka.

Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i niejednokrotnie budziła podziw dla prezentowanych prac.

FOTORELACJA Z WYSTAWY

Spotkania odbywają się:

Poniedziałki  – I grupa  godz. 16.00 – 20.00
Wtorki  – II grupa godz.  17.00 – 21.00

sala Szkoła MEDYK ul. Mickiewicza