Sekcja łucznicza

Sekcja łucznicza powstała w Miejskim Ośrodku Kultury latem 2007 roku. Uczestnicy to młodzież i dorośli. Instruktorem sekcji jest Robert Bidziński.

Rozwijający się w szybkim tempie ruch historyczny skupia grupy i osoby pasjonujące się odtwarzaniem realiów życia w dawnych czasach, w tym również łucznictwa. W przeważającej części jest to łucznictwo czasów średniowiecza, ale także okresu XVI-XVII w.

Na licznych turniejach i spotkaniach w całej Polsce organizowane są turnieje łucznicze. Zobaczyć tam można rekonstrukcje strojów łuczników z różnych epok. W Gnieźnie w 2007 roku w ramach Gnieźnieńskich Spotkań z Historią odbył się I Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu. W roku bieżącym byliśmy świadkami kolejnego turnieju łuczniczego, który na stałę wpisał się w kalendarz imprez historycznych.

Wszystkich zainteresowanych zajęciami łucznictwa (wiek 13 – 85 lat) zapraszamy w sezonie jesienno – zimowym na halę sportową przy ulicy Bł. Jolenty w wtorki o godz. 17.00 – 19.00, a  w sezonie letnim w każdy wtorek o godz. 17.00 – Gnieźninek w Parku Miejskim.

Skip to content