Fantasmagoria poleca: „Perfect World”

Młoda kobieta, która pracuje jako projektantka wnętrz, właśnie spotkała na imprezie służbowej swoją byłą miłość z czasów liceum. On nadal jest przystojny i na dodatek spełnił swoje marzenie – został architektem. Nie jest więc zaskoczeniem, że w naszej bohaterce odżywają dawne uczucia, których nigdy nie miała okazji wyznać chłopakowi. Szokującym dla dziewczyny okazuje się jednak fakt, jak bardzo życie jej wybranka się zmieniło od kiedy się nie widzieli – chłopak porusza się bowiem na wózku inwalidzkim.

Tak właśnie wygląda w skrócie pierwszy rozdział mangi* „Perfect World” autorstwa Rie Arugi – obyczajowego romansu ze świetnie poprowadzonym scenariuszem. Jest to poruszająca historia skierowana szczególnie dla starszej młodzieży i dorosłych, pokazująca w fenomenalny sposób trudności i wyzwania, jakie stawia życie przed osobą z niepełnosprawnością (oraz po części przed jej partnerem), od ostracyzmu społecznego, aż po tak banalne sytuacje, jak korzystanie z toalety.

Jest to manga, z którą naprawdę warto się zapoznać, nie tylko ze względu na tematykę, ale także na świetnie prowadzoną historię oraz fenomenalnie zarysowanych bohaterów. Obecnie liczy 10 tomów, a kolejne wciąż ukazują się nakładem wydawnictwa Kotori. Manga dostępna jest oczywiście w księgarniach, zarówno tych wysyłkowych, jak i stacjonarnych.

* dla tych z Was, którzy jeszcze nie wiedzą: manga to komiks rodem z Japonii. Występuje w niezliczonych odmianach i może być skierowany zarówno do odbiorcy młodszego, jak i dojrzalszego.

Skip to content