Fantasmagoria poleca „Batman: Zabójczy żart”

Co jeśli powiem Ci, że wystarczy jeden gorszy dzień, by stać się szalonym? By ze zwykłego człowieka stać się najgorszym złoczyńcą w historii Arkham? Tak właśnie twierdzi Joker, który próbuje udowodnić komisarzowi Gordonowi, że wcale nie potrzeba wiele, by stanąć po przeciwnej stronie barykady.

„Batman: Zabójczy żart” to amerykańska powieść graficzna, której twórcami są Alan Moore (scenariusz) i Brian Bolland (rysunki). Jest to doskonały komiks przeznaczony dla dojrzałego odbiorcy, przede wszystkim ze względu na ciężki klimat oraz mroczne motywy poruszane w opowieści,  związane z moralnością, niezbadanymi zakątkami ludzkiej psychiki czy motywem odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Komiks obejmuje historię postrzelenia Barbary Gordon, córki komisarza Jamesa Gordona, przez Jokera, odwiecznego wroga Batmana, a także genezę postaci Jokera i przyczyny jego szaleństwa. Warto wiedzieć, że powstała również animacja o tym samym tytule (również raczej dla dojrzałego odbiorcy), którą można zobaczyć na HBO GO. A komiks można oczywiście nabyć w księgarniach, salonach prasowych lub zakupić przez internet.

Skip to content