Domowe ferie

Tegoroczne ferie zimowe, inne niż dotychczasowe, to nie lada wyzwanie dla rodziców i opiekunów. Są one jednak też szansą na kreatywne spędzanie wspólnego czasu. Naszą propozycją są ferie w klimacie karnawału. Co kilka dni będziemy dzielić się z Wami pomysłami na ozdoby, wystrój domu, a także na karnawałowy taniec i przekąski. Jednym słowem, wszystko co niezbędne, by móc w domu zrobić prawdziwy bal. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na FB: Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie | Facebook i zapraszamy do wspólnej zabawy!

TEMAT NR 1: OZDOBY (SZALONE OKULARY I KOLOROWE NAKRYCIA GŁOWY) 

Szalone okulary:

Potrzebne będą: kredki lub pisaki, klej, nożyczki i inne ozdoby, które masz w domu np. brokat, cekiny, naklejki, gazety… oraz wydrukowany szablon na kartce z bloku technicznego.
Szablony dostępne na naszych zdjęciach.
Wycinamy szablon, kolorujemy, sklejamy i gotowe.

Korona z talerzyka jednorazowego:

potrzebne będą: średni talerzyk papierowy, nożyczki, klej, kredki lub pisak oraz i dowolne ozdoby. Mogą to być pompony, cekiny, krepa, kolorowy papier.
Talerzyk zginamy na pół i nacinamy od środka. Powstanie korona, którą dowolnie dekorujemy. Gotowe!

Peruka z koroną:

Potrzebne będą: biała i żółta kartka z bloku technicznego, kolorowa krepa lub serpentyny, klej, linijka, ołówek oraz nożyczki.

Na białej kartce z bloku technicznego rysujemy dwa pasy szerokości 4 cm i wycinamy. Sklejamy ze sobą tworząc obręcz. Do niej doklejamy wokoło paski kolorowej krepy lub serpentyny. Na koniec z żółtej kartki wycinamy koronę i przyklejamy do obręczy. Gotowe!

Skip to content