HEROsi WOLNOŚCI – zapisy na warsztaty

Formularz zgłoszeniowy na warsztaty w Gnieźnie:
Projekt pn. „HEROsi WOLNOŚCI” to projekt, który powstał we współpracy Towarzystw a Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie. Projekt zakłada przygotowanie wystawy na temat Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przy użyciu klocków lego. Ekspozycja składać się będzie z trzech makiet zbudowanych z klocków lego, przedstawiających wydarzenia, które miały miejsce w 1918/1919 roku w powiecie gnieźnieńskim:
– makieta koszar 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich znajdującego się na ul. Wrzesińskiej
– makieta Starego Ratusza w Gnieźnie ze sceną przejęcia go z rąk pruskich
Makiety będą wykonane podczas warsztatów, które poprowadzi Bartosz Borowiak. Uczestnikami warsztatów będą dzieci oraz młodzież w wieku 10 -16 lat. Warsztaty będą odbywać się w Gnieźnie w Starym Ratuszu. W ramach projektu odbędzie się spotkanie, które poprowadzi dr Maurycy Kustra – historyk (25 lutego o godz. 18.00 w Domu Powstańca Wielkopolskiego).
Wykonaną podczas warsztatów ekspozycję można będzie oglądać początkowo w Domu Kultury w Kłecku, natomiast po wystawie w Kłecku, wystawa będzie eksponowana w Starym Ratuszu w Gnieźnie. Dodatkową atrakcją będzie krótkometrażowy film animowany, który powstanie na potrzeby ekspozycji.
Projekt współfinansowany ze środków  Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.