Królewski Salon Sztuki – Ale Musicale!

19 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na muzyczne spotkanie z Danielem Wyszogrodzkim, dziennikarzem, tłumaczem, autorem tekstów, muzykologiem, autorem właśnie wydanej książki “Ale Musicale!”. Tematem spotkania będzie 100-lecie tego gatunku muzycznego.
Na spotkaniu, oprócz Autora pojawią się inni, zaproszeni przez niego goście. Usłyszymy tematy musicalowe w interpretacji Mileny Kanabus – aktorki Teatru Polskiego w Warszawie, absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatki festiwali piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej. Muzycznie towarzyszył jej będzie Michał Kuźmiński, wykładowca akademicki, stypendysta Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczestnik Konkursów Chopinowskich. Spotkanie zobrazowane będzie fragmentami filmowymi innych musicali,
stanowiącymi barwne i merytoryczne tło rozmów.

Spotkanie poprowadzi Adam Wierzbanowski – absolwent PWSTFITV autor licznych reportaży i teledysków.

Daniel Wyszogrodzki przez wiele lat był kierownikiem literackim Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Przełożył libretta licznych musicali, m.in. Koty, Mamma Mia! i Upiór w operze. Jest autorem słów piosenki Mój przyjacielu. Ma na koncie kilkanaście złotych i platynowych płyt. Album Krzysztofa Krawczyka Wiecznie młody (Sony, 2017) z piosenkami Boba Dylana w przekładach Daniela Wyszogrodzkiego zdobył nominację do nagrody Fryderyka w kategorii „muzyka korzeni”. Jest twórcą poetyckich przekładów głównych dzieł Leonarda Cohena: Księgi tęsknoty (2006), Księgi miłosierdzia (2017) oraz ostatniej książki kanadyjskiego barda, Płomień (2018). Stały współpracownik magazynu „Jazz Forum” i recenzent płytowy „Co Jest Grane”. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie (historia muzyki popularnej i historia musicalu).

Na spotkaniu usłyszycie Państwo piosenki z musicali: Mamma Mia, Rodzina Adamsów, Evita, Chicago, Nędznicy i inne.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury.