Wystawa prac fotograficznych – „Fotoszansa 2018”

„Fotoszansa” to projekt skierowany do osób pracujących z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Jego celem jest pokazanie instruktorom i nauczycielom jak wielkie możliwości edukacyjne i i terapeutyczne kryją się w fotografii, a uczniom i wychowankom jak jest to doskonały sposób nie tylko na twórcze spędzenie czasu, ale i na wyrażenie siebie.

W edycji 2018 bierze udział kilka szkół specjalnych z Wielkopolski. Pod okiem fachowców
z Fundacji Tres opiekunowie i młodzież poznawali tajniki i radość z fotografowania.

Uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Gnieźnie  fotografowali otaczająca ich rzeczywistość w ten sposób realizując zadane tematy (np. zdjęcie z perspektywy żabiej czy makrofotografia).  Swoimi osiągnięciami chcą podzielić się ze społecznością naszego miasta.

Wernisaż wystawy – 26.11.2018 godz. 11.00 – hol MOK.

Wystawę można oglądać od 22.11 – do 3.12.2018 r. w godz. od 8.00 – 20.00, w soboty i niedziele zgodnie
z harmonogramem pracy Miejskiego Ośrodka Kultury.

Projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.