Międzynarodowy sukces zawodników Klubu modelarskiego ORZEŁ

Scale Model Word 2018 dobiegł końca. Największa impreza modelarska na świecie odbyła się 10-11 listopada w Telford. W trzech ogromnych halach na parterze The International Centre rozlokowane zostało ponad 160 stoisk sprzedażowych, w tym  wielu producentów modelarskich, wydawców książek i czasopism oraz sklepów modelarskich. Ponad 190 klubów i organizacji modelarskich prezentujących swoje dorobki oraz tysiące modeli na stołach. Konkurs modelarski odbywał się na piętrze, udział w nim wzięło według organizatora 1050 modeli. Docenione zostały również modele gnieźnieńskiego Orła. Jakub Łagódka otrzymał srebro za C4P oraz brąz za Praga RV, a Karol Wardyński srebro za 20 mm Flak 30. W tym miejscu podziękowania należą się ekipie IPMS Świdnica, która przetransportowała bezpiecznie nasze modele. Odwiedziliśmy również Imperial War Museum w Duxford oraz Royal Air Force Museum w Hendon i  Cosford. Było to niesamowite kilka dni, które przyniosło nam mnóstwo wrażeń.

foto: http://modelarstwo.gniezno.pl