Warsztaty muzyczne „Zagraj z Mistrzem”

Warsztaty muzyczne „Zagraj z Mistrzem” odbywają się w Gnieźnie po raz piąty i są adresowane do dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach muzycznych oraz do studentów Akademii Muzycznych. W tym roku zajęcia będą odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury.   Uczestnicy to  młodzież z całej Polski: z Wrocławia,  Krakowa,  Kielc, Szczecina,  Olsztyna, Opola, Bydgoszczy, Słubic itd. Projekt „Zagraj z Mistrzem” to nie tylko okazja do rozwijania swoich zdolności i warsztatu gry na instrumencie, Koncert finałowy warsztatów będzie szansą do wspólnego muzykowania uczestników i pedagogów.  W trakcie trwania warsztatów uczestnicy dodatkowo będą uczestniczyli w zajęciach ZUMBY prowadzonych przez Panią Beatę Kaczmarek. Wszystko po to, aby trochę oderwać się od intensywnej pracy gry na instrumencie.

Celem warsztatów jest również propagowanie muzyki klasycznej wśród mieszkańców Gniezna, dlatego jak co roku organizujemy koncert w Archikatedrze w sobotę 07 lipca o godz. 19:00,  wykonawcami będą uczestnicy i Mistrzowie warsztatów.

Warsztaty  prowadzone są  przez grono wybitnych artystów w klasach: skrzypiec, altówki i fletu. Gościem specjalnym w tym roku jest prof. Peter-Lukas Graf ze Szwajcarii, wybitny artysta i ikona metodyki fletowej, uznany na całym świecie. Prof. Grafa będziemy mogli usłyszeć podczas koncertu w Katedrze Gnieźnieńskiej. Koncert finałowy odbędzie się w niedzielę 08 lipca w Auli Medyka o godz. 19:00. Wszystkie koncerty są otwarte dla   publiczności i wstęp jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!