Koncert Krystyny Prońko

9 września o godzinie 17.30 zapraszamy serdecznie na koncert Krystyny Prońko, z okazji rozpoczęcia 65. sezonu Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Bilety w cenie 60 zł. do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury.

Krystyna Prońko Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, wokalistka. Dyplom magistra sztuki uzyskała w 1979 r. na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Krystyna Prońko rozpoczęła karierę wokalną, w rodzinnym zespole „Refleks”. W 1973 r. wstąpiła na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Lublinie i na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu gdzie uhonorowano jej interpretację piosenek „Po co ci to chłopcze” i „Umarłe krajobrazy”. W 1975 r. powtórzyła swój pierwszy sukces opolski otrzymując główną nagrodę za utwór „Niech moje serce kołysze ciebie do snu” (J. Koman, M. Dutkiewicz). Piosenki w jej wykonaniu byty stałymi pozycjami najróżniejszych list przebojów i plebiscytów np. radiowej listy przebojów „Trójki ” czy telewizyjnego „Studia Gama” a także Listy Przebojów I programu radiowego. Śpiewała (kilkakrotnie) na Jazz Jamboree, Praskim Festiwalu Jazzowym, w Castlebar (Irlandia), Dreźnie. Biorąc udział w KFPP w Opolu wielokrotnie zdobywała najwyższe trofea i nagrody. W 1980r. została uhonorowana Piosenkarką Roku. Wysoką pozycję Krystyny Prońko potwierdzają zaproszenia do udziału w imprezach zagranicznych w takich krajach jak: USA, Niemcy, Kanada, Szwecja, Norwegia, Austria, Anglia, Australia, Czechy, Słowacja, Kuba, Bułgaria, Grecja, kraje byłego ZSRR – Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Gruzja, Azerbejdżan, Mołdawia. Krystyna Prońko nadal koncertuje i produkuje muzykę i imprezy artystyczne. Wydaje też wyprodukowane przez siebie nagrania pod znakiem Power Music Krystyna Prońko.

W 2007 r. ukazała się płyta „Poranne łzy i inne tęsknoty”. Znajdują się na niej najważniejsze piosenki nagrane od początku pracy artystycznej do września 2007 r. Dwie ostatnie płyty miały swoje koncerty radiowe w studiu „Trójki” im. Agnieszki Osieckiej” w Warszawie. Rok 2008 przyniósł parę nowych piosenek m.in. duet z Tomkiem „Lipą” Lipnickim pt. „Każda chwila” oraz piosenkę „Wpadłam tu”. W tym samym roku otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medal Gloria Artis. Krystyna Prońko w 2012 roku wydała płytę pt. „Recital Trio Live: Prońko, Raminiak, Wendt”.