Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO na cześć wielkiego reformatora  sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a obchodzony jest na całym świecie zawsze 29 kwietnia.

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury włącza się w obchody tego święta, jednak z powodu zbieżności terminów z obchodami św. Wojciecha w tym roku nieco przyspieszamy taneczne szaleństwo i w piątkowe popołudnie tj. 27.04 o godz. 16.30 wszyscy miłośnicy tańca spotkają się na gnieźnieńskim Rynku by wspólnie odtańczyć specjalnie na tę okazję przygotowanego flash mob’a, następnie barwnym korowodem przejdą na Zielone Zaplecze MOK gdzie odbędą się prezentacje taneczne.

W tym roku dołączą do nas uczniowie Gnieźnieńskich szkół.

Wszystkich chętnych do wspólnego wykonania flash mob’a serdecznie zapraszamy, chętnie Was nauczymy. Możecie zrobić też to sami korzystając z popularnego kanału You Tube i wpisując w wyszukiwarce „Buenos Aires flash mob Uptown Funk”.

Zapraszamy!