Tomasz Budziński MALARSTWO

12 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury na wernisaż Tomasza Budzińskiego. Wystawa będzie czynna do 7 maja.

Tomasz Budzyński – urodził się w 1962 roku . Wokalista, kompozytor, autor tekstów, malarz. W latach 1982 -84 wokalista kultowego zespołu Siekiera. W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i filozofem Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, w którym jest wokalistą  do dziś. Występuje też w zespołach  Trupia Czaszka ,  Rimbaud  i 2tm2,3.  Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym trzy albumy solowe.  Zajmuje się malarstwem, grafiką i fotografią. Obrazy Tomasza Budzyńskiego znajdują się na wielu okładkach płyt, a także książek.

W 2011 roku zadebiutował jako reżyser oraz pisarz. Książka „Soul Side Story” to literacka i poetycka autobiografia. Pełnometrażowy film „Podróż na Wschód” miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

W kwietniu 2016 ukazała się  nowa książka pt. „Miłość”

Od 2017 roku prowadzi  w poniedziałki  w Radiu Poznań autorską audycję  muzyczną  „Melodramat”.