„Tango w sztuce” – wystawa

Już 15 października o godz. 18 w Dużej Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Tango w sztuce”, podczas którego można będzie obejrzeć prace malarskie i fotograficzne, pokaz tańca, osłuchać muzyki i zatańczyć samemu tango.

Wystawa „Tango w sztuce” pozwala poczuć tango w wielu wymiarach i płaszczyznach, odczuć je niemal każdym zmysłem.

Serdecznie zapraszamy !!!

Tango – taniec towarzyski pochodzący z Buenos Aires w Argentynie i Montevideo w Urugwaju. Tango jest także rodzajem muzyki. Obecnie istnieje wiele form tanga, zarówno muzycznych jak i tańca.

Tango – zarówno taniec jak i muzyka – jest częścią światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości i w 2009 roku zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO

Tango wzbudza wiele emocji zarówno u osób tańczących jak i obserwujących, stąd też artyści niejednokrotnie próbowali zmierzyć się z tematem tanga poprzez malarstwo, rysunek, fotografię czy film.

galeria_tango_zapr1