Miejski Ośrodek Kultury z Koronacją Królewską na Tour Salonie 2018

W dniach od 9 lutego do 11 na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywało się jednocześnie pięć imprez pod wspólną nazwą Targi Pięciu Pasji było to – Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon, Targi Wędkarskie Rybomania, Myślistwa i Strzelectwa Knieje, Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych Boatex, oraz wyposażenia survivalovego i militarnego Survival Force Expo.

Ciekawostką tegorocznej odsłony Tour Salonu jest zaprezentowanie przez Wielkopolską Organizację Turystyczną laureatów regionalnego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny do którego została zakwalifikowana „Koronacja Królewska” , jest to jedna z na  ważniejszych imprez odtwórczych na Szlaku Piastowskim organizowana od kilkunastu lat przez Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Gnieźnie.  Stoisko Festiwalu Kultury Słowiańskiej można było odnaleźć wśród 600 wystawców z Polski i z zagranicy. W ciągu trzech dni na stoisku laureatów konkursu, można było zapoznać się z ofertą turystyczną Miasta Gniezna  i gnieźnieńskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej. Przybywający na stoiska mieli również niecodzienną okazję zobaczyć kopie najcenniejszych zabytków z Muzeum m.in. staurotekę, grzebień liturgiczny, naszyjnik z kaptorgami, hełmy czy czerpaki dzięki wsparciu Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Turyści z wielkim zaciekawieniem przeglądali ofertę i kalendarium wydarzeń zapowiadającym nowy sezon 2018. Warto nadmienić że „Koronacja Królewska” już po raz trzeci z rzędu jest laureatem konkursu organizowanego przez WOT.