8. Festiwal Literacki „Preteksty”

Preteksty – czyli świetne okazje do obcowania z Literaturą! Spotkania autorskie, slam poetycki oraz nietuzinkowe koncerty, to tylko niektóre z pozycji programu tegorocznego Festiwalu Literackiego „Preteksty”. 8. edycja festiwalu potrwa od 23 do 24 marca 2018 roku.

Formuła „Pretekstów” od kilku lat opiera się na 3 podstawowych motywach: zbliżania ze słowem, inspirowania nim, oraz spotkania, czyli przybliżenia twórców do publiczności.

Literatura jest Przygodą, a największą barierą jest problem z tym, by ją wreszcie rozpocząć. Wskazane trzy filary festiwalu to zaproszenie do takiej Przygody, i to właśnie w Gnieźnie – miejscu, gdzie magia historii przekształca rzeczywistość. Co ważne, wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny.

Program festiwalu:

23 marca (piątek):

10:00 – V Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję” (przesłuchania – Miejski Ośrodek Kultury)

11:00 – „Pachnąca biblioteka” – spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek (Biblioteka Publiczna M. Gniezna – filia nr 2 przy ul. Staszica)

18:30 – otwarcie wystawy „Światłoczułe Słowa vol. V” (Miejski Ośrodek Kultury)

19:00 – „Sala nr 6” – spektakl Teatru Wszelki Wypadek (Miejski Ośrodek Kutlury)

24 marca (sobota):

17:00 – IV Turniej Książkożerców (Miejski Ośrodek Kultury)

19:00 – V Slam Poetycki im. Franciszka Rabelais, koncert: Piernikowski (Klub Muzyczny MŁYN: https://www.facebook.com/events/156636605056094/)

Organizator: Królewskie Gniezno
Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w GnieźnieBiblioteka Publiczna Miasta GnieznaKlub Dyskusji O KsiążceStowarzyszenie Ośla ŁawkaKlub Muzyczny MŁYN.

preteksty