Wernisaż pracowni witrażu na jubileusz 10 lecia sekcji

Otwarcie wystawy 15 marca 2018 godz. 18.00 Duża Galeria MOK.

Pracownia Witrażu powstała w 2008 roku i ciesząc się nie słabnącym zainteresowaniem  działa do dnia dzisiejszego. Przez minione 10 lat instruktor Anna Góralczyk wprowadziła w tajniki  powstawania witrażu w technice zwanej Tiffany’nego. A na zajęcia uczęszczały 74 osoby z Wrześni, Mogilna Poznania no i oczywiście Gniezna i okolic.
Uczestnicy niezależnie od płci, wieku czy zawodu spotykają się w każdy poniedziałek zdobywając wiedzę, umiejętności i tworząc małe dzieła sztuki ze szkła i metalu zadziwiając potem swoich domowników czy obdarowanych nietuzinkowymi prezentami.
Pracownia jest otwarta więc jeśli tylko dysponujemy miejscem można do niej dołączyć. Wiele osób po zapoznaniu się z tym niezwykłym rzemiosłem zostaje z nami na dłużej, doskonaląc technikę, pomagając młodym adeptom, jednocześnie wzajemnie się inspirując i efektywnie spędzając czas wolny.
Wystawa na której otwarcie zapraszamy 15 lutego pokaże tylko mały wycinek tego co kursanci wykonali w ciągu 10 lat trwania pracowni MOK. Mamy nadzieję, że zainteresujemy a może nawet zachwycimy wielu niewybrednych odbiorców tego rodzaju sztuki.

plakat_WITRAŻ