Młodzi szachiści godnie uczcili dzień św. Mikołaja

Z okazji dnia św. Mikołaja rozegrano w Miejskim Ośrodku Kultury dwa 6-rundowe turnieje szachowe, w których udział wzięło w sumie niemal 100 młodych adeptów królewskiej gry z Gniezna i okolic. Pierwszy z nich przeznaczony był dla dzieci z roczników 2009 i młodszych, zaś drugi dla uczniów urodzonych w latach 2004-2008.

W poniedziałkowe popołudnie, 4 grudnia rywalizowało 40 najmłodszych szachistów. Zwycięstwo odniósł Kamil Kula, który wyprzedził Filipa Witkowskiego – obaj z LKS Chrobry Gniezno i jednocześnie uczniowie JSP Prymus Gniezno oraz Karola Szeszyckiego (Chrobry Gniezno, SP 6). Nagrodę dla najlepszej juniorki otrzymała Aleksandra Łukasik z ZS-G Szczytniki Duchowne, zaś dla najlepszego juniora do lat 6 Aleksander Meller ze Szkółki Szachowej MOK.

Natomiast w czwartek, 7 grudnia w auli MOK-u zgromadziło się aż 59 młodych miłośników szachów, aby rozegrać drugi z zaplanowanych turniejów. Zwyciężył zawodnik LKS Chrobry Gniezno i uczeń JSP Prymusa Tymoteusz Bakaj. Wyprzedził on Lenę Frąckowiak z Chrobrego Gniezno i SP 6, która jednocześnie okazała się najlepszą juniorką. Trzeci był Mikołaj Gubała z Chrobrego i ZS-G Szczytniki Duchowne.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodki podarunek przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury, zaś najlepsi okolicznościowe puchary ufundowane przez Językową Szkołę Podstawową PRYMUS w Gnieźnie. Turnieje sprawnie sędziowali Mirosław Sobczak i Emil Wiśniewski. Szczegółowe wyniki oraz galerie zdjęć znajdują się na www.lkschrobry,gniezno.pl