W sobotę 2 grudnia zmarł nagle wspaniały człowiek Roman Nowak. Wybitny muzyk, kompozytor, pedagog, dyrygent działających w Miejskim Ośrodku Kultury chórów Towarzystwa  Śpiewaczego „Dzwon” oraz Kameralnego Zespołu Męskiego „Szpaki”.

Dzięki niemu oba zespoły wielokrotnie zdobywały najwyższe laury i nagrody reprezentując Gniezno na przeglądach i festiwalach w całej Polsce.

Był nauczycielem, muzykiem i kolegą. Lubił fotografować. Z nami współpracował już w latach dziewięćdziesiątych angażując swój talent i artystyczną osobowość w kreowanie i rozwój kultury muzycznej regionu. Dzięki niemu powstało w MOK-u wiele kulturalnych projektów. Był jurorem konkursu „Kalejdoskop Talentów” i eliminacji okręgowych „Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek”. Skromny, uśmiechnięty i zrównoważony był dla nas wzorem współczesnego człowieka, partnera w działaniu, który kształcił kolejne pokolenia muzyków.

Dyrektor i Pracownicy
MOK