MOKołaje

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury jest współorganizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jednak 6 grudnia jest dniem szczególnym, gdyż są to MOKołajki czyli mikołajkowe atrakcje dla małych i dużych przygotowane przez MOK. Imprezę rozpocznie  parada MOKołajów czyli przejazd motocykli Club ClassiC MC Poland oraz bryczki z koniem z „zielonego zaplecza” MOKu na Rynek. Nie zabraknie również naszych talentów, podczas pierwszego dnia jarmarku wystąpią: The Lullebies, Gamma, Domino, Happy, Retro, Arabeska, No Name. Ponadto zapraszamy do zabytkowego autobusu, w którym każde dziecko będzie mogło własnoręcznie ozdobić pierniczki i zabrać je do domu. Nad wszystkim będzie czuwać święty Mikołaj, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie a nawet zdradzić mu najskrytsze sekrety. A to wszystko w pięknym niezwykłym otoczeniu jarmarku i kolorowej choinki.

Zapraszamy serdecznie!

Jarmark Bożonarodzeniowy organizują Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.
Sponsorami imprezy są firmy Altom oraz Enea Operator Sp. z o. o.
Partnerami wydarzenia są MPK, BPMG, Królewskie Morsy Gniezno, Zumba Fitness, GOSiR, ClassiC MC Poland, PSS Społem oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości.

W programie:

16:30 – występy wokalne sekcji MOK

16:45  – parada MOKołajów z „zielonego zaplecza” MOKu na Rynek (przejazd ulicami Chrobrego, Mieszka I i Dąbrówki)

– wręczenie nagród w konkursie na kartkę świąteczną

– zapalenie iluminacji na choince miejskiej

– pokaz fajerwerków

– akcja „Wyślij list do św. Mikołaja”

– występy wokalne sekcji MOK

– warsztaty ze zdobienia pierników w zabytkowym Autosanie

mokołaje