Nagrody XI Festiwalu Filmowego OFFeliada w Gnieźnie

Nagrody XI Festiwalu Filmowego OFFeliada w Gnieźnie

***

Nagroda Specjalna Dyrektora Festiwalu Filmowego – „Rozenkranc”
dla
Kacpra Anuszewskiego za film „Myszy i Szczury”;

***

Nagroda Publiczności – „Poloniusz” (500 złotych + statuetka)
dla
Tomasza Kowala za film „Śniegi kosmosu”;

***

Nagroda Stowarzyszenia „Ośla Ławka” – „łOŁ!” za „coś innego”
dla
Tomasza Kowala za film „Śniegi kosmosu”.

Wyróżnienia
dla
Balbiny Bruszewskiej za film „Czarnoksiężnik z krainy U.S.” oraz dla Agnieszki Janik za film „Czwarty”;

***

Nagroda Studia Fotostube za najlepsze zdjęcia w filmie
dla
Weroniki Bilskiej za film „Więzi” w reżyserii Zofii Kowalewskiej;

***

Nagroda Klubu Fantastyki Fantasmagoria – „Ikar” dla najlepszego filmu podejmującego tematykę fantasy lub science fiction
dla
Natalii Brożyńskiej za film „Doradcy króla Hydropsa”;

***

Nagroda Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego za „szczególną wrażliwość społeczną dzieła filmowego” dla
Mateusza Czuchnowskiego oraz Marcina Wierzchowskiego za film „Sen o Warszawie”;

***

Nagroda Dziennikarzy – „Laertes”
dla
Zofii Kowalewskiej za film „Więzi”.

Wyróżnienie
dla
Balbiny Bruszewskiej za film „Czarnoksiężnik z krainy U.S.”.

***

Nagroda Jury Młodego Widza – „Horacy”(500 złotych + statuetka)
dla
Matusza Rakowicza za film „Romantik”.

Wyróżnienie
dla
Tomasza Kowala za film „Śniegi kosmosu”;

***

Nagroda Jury Studenckiego „Hamlet” (500 złotych + statuetka)
dla
Matusza Rakowicza za film „Romantik”.

Wyróżnienia
dla
Kacpra Anuszewskiego za film „Myszy i Szczury”;
Adama Wasiaka za film „Krok po kroku”
oraz Pauliny Ziółkowskiej za film „O Matko!”.

***

Nominacje do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego przyznane przez Jury Główne w składzie: Paweł Łoziński – przewodniczący, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, Wiola Sowa, Monika Talarczyk-Gubała, Michał Wiraszko:

– w kategorii „Najlepsza Reżyseria” dla Tomasza Gąssowskiego za film „Baraż”;

– w kategorii „Najlepszy Scenariusz” dla: Tomasza Gąssowskiego za film „Baraż”;

– w kategorii „Najlepsze Zdjęcia” dla: Weroniki Bilskiej za film „Więzi”;

– w kategorii „Najlepszy Montaż” dla: Wojciecha Janasa za film „NDR”;

– w kategorii „Najlepsza Aktorka” dla: Marty Kosińskiej za film „Pola”;

– w kategorii „Najlepszy Aktor” dla: Jacka Borusińskiego za film „Baraż”;

– w kategorii „Najlepszy Film Dokumentalny” dla: Julii Staniszewskiej za film „Trzy rozmowy o życiu”;

– w kategorii „Najlepszy Film Animowany” dla: Natalii Brożyńskiej za film „Doradcy króla Hydropsa”;

***

Nagroda Jury Głównego „Offelia” (statuetka + 1000 złotych)
w kategorii film fabularny
dla Tomasza Gąssowskiego za film „Baraż”;

Nagroda Jury Głównego „Offelia” (statuetka + 1000 złotych)
w kategorii film dokumentalny
dla Emi Buchwald za film „Nauka”;

Nagroda Jury Głównego „Offelia” (statuetka + 1000 złotych)
w kategorii film animowany
dla Balbiny Bruszewskiej za film „Czarnoksiężnik z krainy U.S.”;

Wyróżnienie Jury Głównego
dla Tomasza Kowala za film „Śniegi kosmosu”.

offeliada zdj

    zdjęcie: Anna Farman